ФА: Зимна пауза може да има едва след 2019 година
Изпълнителният директор на Футболната асоциация на Англия (ФА)Мартин Глен коментира евентуалното въвеждане на зимна пауза във Висшата лига на Англия.
"Засега не мога да направя това. За подобно решение е нужно съгласието на всички страни. ФА управлява само Купата на Англия, Висшата лига и Футболната лига също трябва да се съгласят. Би било добре да се постигне консенсус. Не можем да направим много по отношение на натовареността на календара, но именно поради това отменихме преиграването на 1/4-финалите на Купата", заяви Глен.
"Ако има зимна пауза, каквато ФА желае, това ще е след изтичането на сега действащия ТВ-контракт (след 2019 година). Трудно е постигането на консенус. По-рано хората се плашеха, че пауза ще има само от Коледа до Нова година. Но няма да е така. Възобновяването може да стане след третия кръг от Купата на Англия, в средата на януари", каза още функционерът.
"Не можем самостоятелно да отидем към това. Нужно е съгласието на всички лиги. Но сега постепенно растат такива настроения, което повишава шансовете за съглашение", завършва Глен.
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
- Ман Юнайтед ще има сили за Уест Хем в понеделник
- Зиркзее вкара гол във ВЛ за първи път от 364 дни
- Аморим: Опитахме се да променим някои малки неща
- Гласнер: Можехме да спечелим мача
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]