322 футболисти са засегнати от референдума за излизане на Великобритания от ЕС
122 футболисти, играещи във Висшата лига на Англия, могат да анулират работните си визи, след решението на Великобритания да напусне Европейския съюз. Както е известно, 17 410 742 избиратели гласуваха на референдум за излизането на страната от ЕС. За оставането бяха 16 141 241 човека.
Това решение може да има сериозни последици за всички видове спорт във Великобритания. На първо място това се отнася за футбола. В съответствие с правилата, сега ще е много по-трудно да се подписва с нови футболисти, както бе по-рано, тъй като нормите за подписване с играчи извън ЕС вече ще обхванат и спортисти, които са членове на Европейския съюз.
А правилата са такива:
- Топ 10 от рейтинга на ФИФА. Футболистът трябва да е взел участие в 30% от мачовете на националния отбор за последните две години, предшестващи заявлението за прием в клуба от Висшата лига.
- 11до 20 място в рейтинга на ФИФА. На сметката на играча трябва да има 45% от мачовете за аналогичния срок.
- 21 до 30 - 60% от мачовете за националния отбор.
- 31 до 50 - 75% от срещите.
Като цяло, 322 футболисти от Висшата лига, Чемпиъншип и шотландската Висша лига не съответстват на новите изисквания, включително под удара попадат играчи като Димитри Пайе, Н'Голо Канте, Антони Марсиал и Стилиян Петров, като временно спасение за тях ще бъде двегодишният гратисен период по преговорите за излизане на Великобритания от Европейския съюз.
Също така, според специалисти, решението за излизане от ЕС ще нанесе сериозен удар върху разпространението на мачовете от Висшата лига и в частност сегмента от износа на ТВ права и плащането на данъците върху това. Не е тайна, че най-големите печалби на Висшата лига идваха от продажбата на ТВ в Европа, като високата цена за Азия се компенсираше от наличието на по-голямо население там. Сега не е ясно как ще се отрази по-високата цена на мачовете от Висшата лига на пазара на Стария континент, но при всички положение ще има спад в динамиката на ръста на цената, а това ще удари по доходите на клубовете.
Някои прогнози сочат съществен спад на ръста и едва ли вече ще видим мощни скокове във финансово измерение, както при последния договор между Висшата лига и телевизиите.
- Родри: Договорът с Ман Сити не ми е приоритет сега
- Ман Сити се надява на отговор от Субименди
- Ман Юнайтед и ПСЖ са готови да платят над 100 млн. за Кейн
- Уеб призна за дузпата на Уест Хем срещу Ман Юнайтед
- Суперкомпютър определи шансовете на отборите за титла във ВЛ
- Журналист говори за бъдещето на Гуардиола
- Родри: Надявам се, че Милитао ще бъде силен
- Станаха ясни първите инструкции на Аморим
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
разискването е неуместно. Аз се опитах да изложа моите предположения как Брекзит ще се отрази на британския спорт, а чрез икономически проблеми и на останалите спортисти от ЕС, включително и България. Защото няма как при страни в криза държавите да не намалят финансирането на спорта. Ако исках да проведа спор за присъствието ни в ЕС и НАТО, щях да го направя в някой от новинарските сайтове, макар че подобен спор е губене на време - всеки ще си остане със собствените си убеждения.
Белгия, Франция, Холандия, Швеция, отдаван не са държави, въпреки добрият жизнен стандарт и стабилни икономики, те на практика не са страни а са осъществената мечта на мултинационалните корпорации, а вече и Норвегия и Германия са на път да преминат чератата от тотална подмяна на местното население и култура със съвсем целенасочено и умишлено привнасяни с десетилетия къде черноработници, къде бежанци, къде "подобрители на генофнда".
Та така, ако някой наистина вярва и фанатично подкрепя неолибералната утопия със "глобалното село", мултикултуи и наднационални идеали, то съвсем ввероятно е да е вярвал със същата сила и в утопията на комунизма и комунистичекият интернационал, като за осъществяване на целлите не би се посвенил да мине през икономическото и физическото унищожение на своите противници, за да осъществи заветната глобална мечта.
Koko, iskam da popitam tova dali shte im se otrazi za televizionnite prava ?
А с Брекзита няма никаква сериозна драма за Англия и истерията в някои политици утописто-либерали просто е прекомерна и не случйно почнаха така усърдно да натъртват на думата популисти и популизъм, обобщавайки всички национални, патриотични, монокултурни или антиглобалистки партии и движения, които не искат да са в мултикулти бюрократичната социал-псевдодемократична хватка на либерал-утопистите. Това си е "Началото на краят на Римската империя" в съвременен и по- охранен и преял вариант. Който остане да стиска до край кокала в тази прогнила система и не се махне навреме- ще се охълца повече от тези, които своевремнно си бият камшика от ЕСССР-а. А без съмнение Чоковци и Боковци са с едни от най- бавно стоплящите реотани, камо ли да могат да вземат самостоятелни решения без сигнали от караба-майка.