Бенитес разглежда варианти с Нюкасъл и Евертън
Рафаел Бенитес е заинтересован от работа в Евертън, но също така не изключва да остане в Нюкасъл, независимо от изпадането на отбора. Както е известно, в договора на бившия наставник на Ливърпул със "свраките" има пункт за предсрочно разтрогване на взаимоотношенията в случай на изпадане на Нюкасъл от Висшата лига. Тази седмица "чернобелите" оформиха отпадането си от елита и сега босовете на Нюкасъл се опитват да убедят Рафаел да не се възползва от своето право.
Както съобщава The Guardian, в четвъртък е имало среща между ръководството на Нюкасъл и Бенитес, като преговорите са били "продуктивни". Разговорите ще продължат и през следващата седмица. Съобщава се, че Рафаел е бил зашеметен от подкрепата от страна на феновете и е открит към това да продължи работата си на "Сейнт Джеймсис Парк".
Не по-малко привлекателен вариант за Бенитес е да се завърне в Ливърпул. Евертън уволни Роберто Мартинес и сега "карамелите" търсят нов мениджър за следващия сезон.
Рафаел е открит и за този вариант, независимо от своите чувства към Ливърпул. Предполага се, че босовете на Евертън ще изчакат с процеса на търсене на нов наставник, за да видят как ще се развие ситуацията в Нюкасъл.
- Тонали: Важното е, че продължаваме
- Еди Хау: Няма значение кой е следващият ни съперник
- Нюкасъл елиминира Карабах след зрелищно 3:2 на „Сейнт Джеймсис Парк“
- Нюкасъл – Карабах: Мач за статистиката
- Гордън не обръща внимание на слуховете около себе си
- Ман Сити ще се затрудни срещу Нюкасъл този път
- Хау е близо до поставяне на клубен рекорд в ШЛ
- Гордън подобри три рекорда на Нюкасъл Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]