Деле Али пак блести за Тотнъм
Тотнъм гостуваше на Саутхемтпън в среща от поредния седемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес гостите успяха да спечелят с 2:0 благодарение на голове от Деле Али и Хари Кейн, за чийто гол асистира отново халфът във форма. Юго Лорис пък направи няколко впечатляващи изяви за да съхрани мрежата си днес.
Домакините започнаха силно и още в 7-ата минута Алдервайрелд спаси своите от удар на Мане. 2 минути след това Тадич отново намери Мане в предни позиции сам срещу Лорис, но той някак спаси. След тази ситуация Тотнъм започна да печели терен.
В 40-ата минута Хари Кейн бе намерен от Али далеч от вратата, но нападателят напредна смело през Ван Дайк и премина сам срещу вратаря за пореден гол в своя мач номер 100 за "шпорите". Само след 3 минути Бертран изчисти лошо и Уокър напредна, центрира на втора греда и там Али завърши за 2:0.
Във втората част срещата се задържа в баланс и Юго Лорис успя да съхрани вратата си с няколко добри спасявания.
- Тотнъм загуби ключов спонсор
- Тотнъм ще отстъпи в дербито с Арсенал
- Треньорът на Галатасарай иска Тотнъм или Ливърпул в 1/8-финалите на ШЛ
- Хърватският пожарникар
- Тотнъм ще се изправи пред финансови проблеми, ако има слаб сезон
- Тотнъм не е преговарял с Мареска
- Шерууд: Тудор е обречен на провал
- Ясна е компенсацията на Томас Франк от Тотнъм
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]