Уест Хем на второ място след победа над Челси (видео)
Слабата форма на Челси продължава във втората половина на таблицата във Висшата лига след като и днес момчетата на Жозе Моуриньо загубиха, този път срещу градския съперник Уест Хем Юнайтед с 2:1. Срещата започна добре за домакините от "Болейн Граунд", макар гостите да върнаха гол с човек по-малко, преди резервата Керъл да реши всичко в края.
Двата тима започнаха предпазливо, но Коста опита късмета си с добър удар в 15-ата минута. 2 след това след корнер Уест Хем поведе, когато една избита топка попадна на пътя на Мауро Зарате, който от полу-воле матира Бегович в близкия ъгъл - 1:0.
В 33-ата и 35-ата минути Адриан запази вратата си срещу Вилиан и Зума. В 42-ата Фабрегас вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада. Само още 2 минути след това игра напусна Неманя Матич за втори жълт картон при влизане срещу Сако.
В 56-ата минута Челси изравни чрез Кейхил, който реагира най-добре след изпълнението на Вилиан от корнер - 1:1. В 69-ата минута Зарате бе заменен от Анди Керъл, който оформи крайния резултат 10 минути след появата си в игра, когато при центриране на Кресуел се извиси над Азпиликуета и с глава донесе победата на домакините.
По този начин Уест Хем временно заема втората позиция в класирането, докато Челси е 15-ти.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Деклан Райс и Рийс Джеймс са под въпрос за мача на Англия с Панама
- Челси изпревари Интер за защитник на Аталанта
- Мареска е готов да започне ерата си в Ман Сити със смел трансфер на защитник на Челси
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]
Все пак видях някои от спорните моменти.Не мога да обвинявам съдийството.Да, може би някои моменти са спорни ,но не това е основната причина.И миналия сезон в първите 15 мача не отсъдиха поне 10 дузпи за Челси , но това не се отразяваше толкова драматично на резултатите.Значи не е това причината.
Дали Моуриньо има вина за ситуацията ?Не подлежи на съмнение. Но не го упреквам.Според мен той искаше отбора по късно да навлезе в топ форма, за да може да е равностоен на испанските,немските и др. клубове.Рискува много.
Не се получават нещата до сега,ключови футболисти не са на себе си.
Да, отбора ще влезе в ритъм - по някое време предполагам ,но за защита на титлата ще е късно.
п.п. Ако Гавазов прецени, че за 2-ри път си позволявам да обидя тоя галош - моля, нека ми се изтрие коментара...
То и без това избягвам да дискутирам с тоя паразит, но този път ще е последното ми цапане с него...
1 Късопаметен си или имаш деменция, или склероза.
2 Просто си едно лапе, което тепърва започва да гледа футбол и му е доста неясна материята.
Избери си какво си.