Аспиликуета: Коща и Фрабрегас няма да спрат дотук
Испанският защитник на Челси Сесар Аспиликуета е убеден, че неговите сънародници Сеск Фабрегас и Диего Коща няма да се сблъскат със синдрома на втория сезон. Както е известно, двамата новодошли през миналото лято испанци станаха ключови изпълнители за състава на Жозе Моуриньо и имаха решаващ принос в завоюването на титлата във Висшата лига на Англия.
Така Коща записа в своя актив 21 гола, а Фабрегас 23 асистенции. Аспиликуета е убеден, че неговите съотборници няма да намалят оборотите.
"Познаваме тяхното майсторство и независимо от техните успехи през миналия сезон, те искат да играят още по-добре. Те са бойци и имат характер на победители. Не се ограничават с постигнатото, те искат повече. Миналият сезон бе чудесен за тях, но няма да се успокоят с това. Трябва ли това да тревожи останалите отбори? Да. Те имат ключова роля в нашия отбор. Количеството голове и подавания от тях двамата правят разликата. Техните показатели през първия им сезон впечатляват, но те са в състояние да повторят това", заяви Аспиликуета.
- Челси постави Хаби Алонсо като основна цел за нов мениджър
- Шаби Алонсо е основният фаворит за нов мениджър на Челси
- Челси следи крилото на Арсенал Итън Нванери
- Челси сменя стратегията: клубът вече търси дългосрочен проект
- Челси обмисля Филипе Луис за нов мениджър
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]