Гибс е убеден в бързата адаптация на Паулища
Защитникът на Арсенал Кириън Гибс е на мнение, че новото попълнение на отбора Габриел Паулища няма да има проблеми с адаптацията си в английския футбол - както нямаше Алксис Санчес. През миналата седмица Габриел дебютира за лондонския клуб, вземайки участие в мача от Купата на Англия срещу Мидълзбро.
Бразилският защитник произведе приятно впечатление и помогна на Арсенал да постигне победа с 2:0. Гибс е убеден, че Габриел бързо ще свикне с новите условия и ще научи английски език, което по принцип е главен проблем за новите попълнения на "артилеристите".
"Създаде се впечатление, че той играе на това ниво много отдавна. Той веднага се адаптира в отбора и демонстрира физическата страна на своята игра, а именно това ние искаме да виждаме от един централен защитник. Към момента Габриел не говори английски, но така бе и с Алексис когато той дойде тук. Но не му трябваше много време, защото го научихме на няколко фрази и след това той свикна. Тези фрази се отнасят за игрови ситуации, но именно с тях започна нашето добро взаимодействие", заяви Гибс.
- Уейн Рууни похвали VAR след отменения гол на Уест Хем срещу Арсенал
- Леандро Тросар: Изпитах огромно облекчение след отменения гол
- Нуно Ешпирито Санто: Дори съдиите вече не знаят кое е нарушение
- Джаръд Боуен: Ако това е нарушение, нека го свирят всеки път
- Микел Артета: Съдията беше прав да отмени гола на Уест Хем
- Късен гол на Тросар донесе ценна победа на Арсенал срещу Уест Хем
- Гуардиола към Уест Хем: Давайте, „чукове“!
- Грандове от Испания и Англия следят защитник на Рома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]