Дербито на Северен Лондон остана без победител (видео)
Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят на "Емирейтс" и завършиха при резултат - 1:1 в дербито на Северен Лондон, което бе от програмата на 6-ия кръг от английската Висша лига.
С течение на мача мениджърът на домакините Арсен Венгер бе принуден да извърши две смени, след като контузии получиха Микел Артета и Аарън Рамзи. На тяхно място в игра се появиха Матийо Фламинии и Санти Касорла.
След почивката "шпорите" поведоха с гол в 56-ата минута. Тогава Ерик Ламела намери Насер Шадли, който преодоля вратаря Войчех Шчесни - 0:1. След това попадение логично последва натиск на "топчиите" и резултатът бе на лице в 74-ата минута. След грешка в отбраната на гостите Алекс Окслейд-Чембърлейн изравни, оформяйки крайното 1:1.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Арсенал напредва в преговорите за един от най-големите таланти на Англия
- Райя: Загубата във финала на Шампионска лига ме съсипа отвътре
- Висшата лига обяви предварителната програма за сезон 2026/27
- Арсенал получи отказ за Монга
- Арсенал следи ситуацията с Баркола
- Сака е готов да рискува и да играе срещу Хърватия
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
450
Не гледах мача и за тази цел си пуснах репортажа за да видя тоя вълшебник с топка в краката ( обикновено без). Няма какво да се добави- PURE CLASS :champ:
Нямам особен поглед и над Тотнъм тоя сезон, но като гледам статистиките им за няколко мача този сезон, ми се струва, че Ериксен не е във формата в която беше миналият сезон поне в голяма част от сезона. За останалата част от състава им ясно, че е предимно плънки и трансферни безумия.
Влязох да напиша точно същото и се изкефих, че някой ме е изпреварил :lol: :lol: :lol: