Челси едноличен лидер след успех над Суонзи (видео)
Челси записа домакински успех над Суонзи с 4:2 в среща от 4-ия кръг на английската Висша лига. По този начин "сините" еднолично оглавиха временното класиране с пълен актив.
В 11-ата минута Джон Тери си вкара автогол за 0:1. Възпитаниците на Жозе Моуриньо върнаха гола в последните секунди на първата част, когато Диего Коста се възползва от пас на Сеск Фабрегас и вкара за 1:1.
В 56-ата минута сценарият се повтори и Фабрегас отново асистира на Диего Коста, който се разписа за пълния обрат – 2:1. След още 11 минути игра Диего Коста оформи своя хеттрик и покачи на 3:1 след извеждащо подаване на Рамирес. Десет минути преди края на мача Лоик Реми вкара първия си гол за Челси и покачи на 4:1. "Лебедите" играха до последно и успяха да стигнат до второ попадение, дело на Джонджо Шелви в 86-ата минута.
С успеха си Челси събра пълен актив от 12 точки и еднолично е лидер във временното класиране. Суонзи остава на втора позиция с 9 пункта.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Челси изпревари Интер за защитник на Аталанта
- Мареска е готов да започне ерата си в Ман Сити със смел трансфер на защитник на Челси
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
Обаче-какво бих искал да се подобри в Челси. На 1во място защитата- 5 гола за 2 мача това не е стандарта Моуриньо.
Миналата година халфовете много вкарваха -това че Коща е абсолютен хищник е чудесно , но ще бъде добре и халфовете също да бележат. Всъщност в предишния мач , с Евертън имаше отчитане и от тяхна страна ,но аз знам ,че могат още.
От друга страна не е много добре в началото на сезона отбора да е перфектен, може да не задържи същото ниво до края.Така, че съм доволен.
Тоя Моуриньо ли е, Специален ли е, един качествен трансфер не е направил в кариерата си. Да вземат да му забранят да стъпва на стадион повече. Аман от анти-футбол.