Реднап поиска Англия да наложи таван на трансферите
Мениджърът на КПР, Хари Реднап, поиска Висшата лига да предостави разрешение за прекомерното харчене на големите отбори, които по този начин няма как да бъдат застигнати от новодошлите в елита, или тези, които са заели по-задните места в класирането за годината. Той използва за пример пристигналите Анхел ди Мария и Радамел Фалкао да подкрепи мнението си:
"За да е честно, и ние би трябвало да можем да харчим колкото Манчестър Юнайтед. Къде е феърплея? Един отбор може да похарчи 200 милиона евро, а друг само 10?"
"Феърплей би било всеки да може да инвестира максимум 40 милиона в тима си и така ще се стимулира и младежкото развитие. Сегашното положение поставя 7 отбора на друга планета спрямо всички останали. Не трябва да си гениален, за да видиш кои са те - почти сигурно е, че в топ 7 ще са същите отбори от миналата година."
- Бруно ще е на разположение за трансфер срещу 57 млн.
- Астън Вила ще надвие отслабения Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед проявява интерес към халф на Борнемут
- Фернандеш: Клубът искаше да напусна през лятото
- Аморим: Трябваше да победим
- 8 гола между Юнайтед и Борнемут в шоуто на сезона
- Холанд подобри постижение на Роналдо
- Гуардиола надмина постижение на Сър Алекс
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]