Юнайтед с изненадваща загуба на старта (видео)
Отборът на Суонзи направи изненадата на кръга, побеждавайки Манчестър Юнайтед с 2:1 на "Олд Трафорд" в първия мач от английската Висша лига за сезон 2014-15. Това бе и официален дебют на новия мениджър на "червените дяволи" Луис ван Гаал.
Първият гол за сезона отбеляза Ки Сун-юен. Попадението падна след близо половин час игра. Ки Сун-юен получи топката на границата на наказателното поле след пас от Гилфи Сигурдсон и с премерен удар точно до лявата греда не остави шансове на Де Хеа да спаси.
В 53-ата минута Фил Джоунс спечели въздушното единоборство с Вилфред Бони при центриране от корнер и отклони топката към далечната греда, където новият капитан на Юнайтед - Рууни с акробатичен удар прати топката в мрежата на Фабиански за 1:1.
В 73-ата минута гостите отново успяха да поведат в резултата. Две последователни грешки на защитниците на Манчестър Юнайтед позволиха на Суонзи да стигне до успеха. Фил Джоунс и Ашли Йънг не се справиха добре със задачите си и това позволи на Уейн Раутлидж да се озове на стрелкова позиция, който прати топката успоредно на голлинията, където Гилфи Сигурдсон с плътен удар прониза Де Хеа за 1:2.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
Тази загуба ще активизира събитията за Юнайтед на трансферния прозорец, ако не я активизира се надявам и следващия мач да е загуба, за да се вземат хора в защита и полузащита. Още по-добре ще бъде, ако недоразумението Ашли Йънг заедно с циганина, рошавия, недораслия, трътлестия, стърчащият се махнат от Юнайтед. За съжаления дебелака остава на Олд Трафорд, може би до края на кариерата си, което за мен е ужасно събитие. Не стига друго, ами и капитан го направиха.
Но си мисля, че ЛВГ направи много сериозна грешка, обявявайки Рууни за капитан на отбора - лично мнение.