ФИФА започна разследване на трансфера на Ворм в Тотнъм
ФИФА започна разследване на трансфера на холандския вратар Мишел Ворм от Суонзи в Тотнъм след официална жалба от страна на първия клуб на футболиста Утрехт. По-рано холандците поискаха да получат 30% от следващата продажба на вратаря, както е било записано в договора между клубове, но уелсците заяви, че не са взели пари от преминаването на Ворм в Тотнъм.
В Суонзи стражът пристигна през 2009 година за сумата от 3 милиона евро. През юли 2014 година той подписа четиригодишен договор с Тотнъм.
От "лебедите" заявиха, че не са нарушени никакви правила при осъществяването на сделката и няма да платят никакви пари на Утрехт.
"Трансферът на Ворм бе осъществен по правилата на Висшата лига и одобрен от ФИФА. За разлика от други страна, тук няма право на собственост на трети лица над играчи", заявиха от Суонзи.
"Това е невероятно и възмутително. Мишел е на 30 години, той е в разцвета на силите си и си е извоювал име на надежден вратар във Висшата лига. По договора му със Суонзи оставаха две години. Искаме да получим 30%, както се бяхме договорили по-рано" заяви изпълнителният директор на Утрехт Вико ван Шайк.
- Аманда Стейвли иска да купи Тотнъм и да доведе Еди Хау
- Мърсън: Ще се изненадам, ако Тудор остане срещу Форест
- Клинсман намекна, че би поел Тотнъм
- Роберто Де Дзерби – мечтаната цел на Тотнъм за нов треньор
- Тотнъм може да бъде без 12 играчи срещу Ливърпул
- Тотнъм търси заместник на Игор Тудор
- Игор Тудор отправи послание към отбора
- Доминик Соланке: Тотнъм може да обърне ситуацията
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]