Рио Фърдинанд се договори с КПР
Бившият защитник на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд днес трябва да завърши своя преход в Куинс Парк Рейнджърс. През миналия месец изпълнителният директор на "червените дяволи" Ед Удуърд съобщи на 35-годишния англичанин, че клубът не желае да продължи договора си с него. Фътдинанд бе готов да остане на "Олд Трафорд" и да играе под ръководството на новия мениджър Луис ван Гаал, но вместо това Рио бе поставен зад вратата със статут на свободен агент.
Разучавайки постъпилите варианти за продължаване на кариерата, Рио се отказа от най-екзотичните и даде да се разбере, че желае и по-нататък да играе на най-високо ниво.
По информация на източника, в края на краищата Фурдинанд взе решение да остане във Висшата лига и да играе за КПР. Лондончани се договориха с англичанина и в следващите часове трябва да обявят трансфера.
През юли 2002 година Фърдинанд стана най-заплатеният футболист в английския футбол когато Юнайтед го закупи от Лийдс за 29.1 милиона паунда. Сега Рио върви по стъпките н своя брат Антон, който в продължение на два сезона игра за КПР.
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Рой Кийн: Все още съм разочарован от начина, по който Сър Фъргюсън се раздели с мен
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]