Венгер: Агентът на Азар бе в моя дом
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че преди две години е бил близо до това да привлече полузащитника Еден Азар, но в крайна сметка не е успял да се справи с конкуренцията на Челси. Навремето белгийският плеймейкър бе следен от няколко европейски гранда, включително двата манчестърски отбора и ПСЖ. Най-близо до играча обаче е бил Арсенал.
"Истина е, аз го исках. Неговият агент бе в моя дом и разговаряхме за Еден, но за пореден път възникнаха финансови бариери когато Челси направи официално предложение, с което ние не успяхме да се справим. Ако Азар продължи да прогресира, той ще достигне нивото на Меси и Роналдо", заяви Венгер.
- Енцо Фернандес: Мондиал 2026 е по-конкурентен от този в Катар
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
- Моуриньо настоява Реал да привлече Енцо Фернандес
- Как трансферът на Кукурея в Реал Мадрид се ускори за по-малко от 24 часа
- Разкриха защо Кукурея е напуснал Челси за Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Отделно, че в Челси има хора победители като Тери, Лампард, Иванович и Азар си пасна. В Арсенал с онея отпуснати мушмули и той щеше да се развали...
Ахаха, Перейра си е направил --добра-- реклама. Дано е споменал, че и го е биел яко на Фифа 06.
Само да уточня, че Азар отиде в Челси преди Моуриньо. Така, че превръщането му в защитник е след това и затова споменах, че видимо е недоволен от сегашния си статут...
п.п. Перейра беше един от първите легионери в БГ пародията. Да не говорим пък за бразилец (по онея представи, че всички са като Зико и Сократеш). Та, тоя герой се беше изцепил, че е съсед на Ромарио, като някаква гаранция за своите високи качества на играч :lol:
А, според мен, Азар в Арсенал нямаше да получи този шанс, който има в Челси. С любимците на Венгер в халфовата линия, Азар щеше да търка пейката или да го юрнат под наем някъде, докато се провали...
В случая, Челси май бяха по-добрия вариант за него тогава. Е, разбира се, това не се отнася за текущото му положение на 7-ми защитник, имащ право да пресича центъра не повече от 4-5 пъти в мач! :wink: Нещо, което видимо не му харесва...