Моуриньо не иска Крис Фой на мачовете на Челси
Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призова Висшата лига повече да не назначава Крис Фой на мачовете на "сините". В събота лондончани претърпяха загуба при гостуването си на Астън Вила. Фой, който изгони Вилиан и Рамирес, направи същото и с Моуриньо, който изрази възмущението си край тъч линията.
Очаква се, че днес реферът ще предостави на футболните чиновници своя доклад, след което ще бъде решен въпросът с предприемането на допълнителни дисциплинарни санкции спрямо Моуриньо. Жозе обаче се надява, че пътищата му повече няма да се пресичат с тези на арбитъра.
"Може би ще е полезно, ако съдийската комисия не го праща на нашите мачове. Аз нямам право да моля за това. Просто те трябва да анализират ситуацията и да видят, че всеки път - или не всеки, но много често - когато той обслужва мачове на Челси, то възникват проблеми. Мисля, че това ще е добро решение. Играчите говориха за назначаването на Фой цяла седмица. Те имат причина да го правят", заяви Моуриньо.
"Аз никога не се интересувам кой е съдията. Не искам и да знам. Но през седмицата играчите говореха за ситуацията и мисля, че от сега нататък когато господин Фой ръководи мачовете ни, трябва да подготвя моите хора по различен начин", каза португалецът.
Фой действително има "богата" история от взаимоотношения с Челси. През 2011 година, когато Моуриньо все още не бе на мениджърския мостик на "сините", този рефер изгони Жозе Босингва и Дидие Дрогба. Преди година Крис показа пък червен картон на Еден Азар за инцидент с подавач на топки в мач със Суонзи.
- Джеси Дери благодари за подкрепата след тежък сблъсък при дебюта си за Челси
- Жоао Педро: Съжалявам за феновете, всички трябва да се погледнем в огледалото
- Челси набеляза Шави като приоритет за мениджърския пост
- Челси допусна шеста поредна загуба след 1:3 от Нотингам Форест
- Макфарлейн вярва, че Палмър е готов да блести на Мондиал 2026
- Петр Чех: Това вече е различен Челси
- Челси и Манчестър Юнайтед в трансферна битка за Садики
- Почетино: В Челси лично настоях само за двама играчи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Пожелавам му да постигне успехите на Сър-а и след това да се опита "да влезе в неговите обувки". Сега е малко рано - поставил е каруцата пред коня!
п.п. За изгонването на Азар - Фой нямаше как види точно ситуацията. Това се видя на повторенията, но ако не бъркам, ФА не отмени картона...