Арсенал открива статуя на Бергкамп
Арсенал ще представи статуя на легендарния нападател на клуба Денис Бергкамп, съобщи официалният сайт на лондончани. Според информацията, тържествената презентация ще се състои на 22 февруари преди срещата със Съндърланд в рамките на 27-я кръг на Висшата лига на Англия.
Статуята на холандеца ще бъде поставена на територията на стадион "Емирейтс", редом до статуите на Тиери Анри, Тони Адамс и Хърбърт Чапмън.
Бергкамп става футболист на Арсенал през 1995 година, пристигайки от Интер. За 11 години в състава на "артилеристите" той взе участие в 423 мача и вкара 120 гола, спечелвайки седем трофея.
- Арсенал привлече възпитаник на Тотнъм
- Росеньор обясни отсъствието на Джеймс и Нето
- Арсенал повторно победи Челси и е на финал на Купата на Лигата
- Арсенал не преговаря с Тонали
- ВЛ присъди на Мадуеке втория гол на Арсенал срещу Лийдс
- Защо Арсенал спечели по-малко от Ман Сити и Ливърпул в ШЛ?
- Арсенал няма да позволи на Челси обрат за купата
- Зинченко напусна Арсенал и премина в Аякс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]