Джерард: Ще е разочароващо, ако останем извън топ 4
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард сподели мнението си за перспективите пред отбора през този сезон. Както е известно, след 17 изиграни мача мърсисайдци са начело на таблицата за класиране във Висшата лига с равен брой точки с Арсенал, но утре гостуват на Манчестър Сити, който от своя страна има пункт по-малко от "червените". Независимо от тежкото пътуване, Джерард гледа с оптимизъм на цялостното представяне на отбора си през този сезон.
"Мисля, че ако Ливърпул завърши сезона извън първата четворка, това ще е голямо разочарование. Отчитайки количеството на талантливите футболисти в тима и това, как започнахме сезона, ние създадохме отлична възможност за попадане в четворката. Всеки един друг резултат ще е неудовлетворителен. Освен това, класирането за Шампионска лига ще помогне на клуба във финансово отношение", заяви Джерард.
"Претенденти за титлата? Ливърпул ще е такъв, когато до края останат 10 мача, а ние се намираме в надпреварата. Не искам да си позволявам да мечтая, нито да предизвиквам във феновете завишени очаквания само заради това, че добре започнахме сезона. Но аз вярвам в съотборниците си и в това, че може да поднесем сюрприз през този сезон", каза още англичанинът.
- Слот не е уверен, че ще запази работата си без място в ШЛ
- Салах даде зелена светлина за преговори с Ал-Итихад
- Ливърпул се интересува от Пулишич
- Ливърпул се насочи към защитник на Барселона
- Ливърпул се справи със Съндърланд
- Ал-Итихад преговаря със Салах
- Слот: Не сме на нивото на Ливърпул
- Слот: Това е най-трудният сезон в кариерата ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]