Родуел: Пелегрини иска да играем като Барселона
Полузащитникът на Манчестър Сити Джак Родуел разкри, че мениджъра Мануел Пелегрини желае да наложи добре познатия стил на Барселона в играта на гражданите. Както знаете Пелегрини пое поста на "Етихад" след уволнението на Роберто Манчини в края на миналия сезон, с цел Сити да си върне шампионската титла.
"Пелегрини ни учи как да пресираме съперника в голяма численост и да си връщаме топката в наше притежание възможно най-бързо. Той иска да правим това, докато влезем в тройката, като каза ще после ще му мислим. Все още е рано, тъй като не е влязъл в детайлите на работата, но мога да кажа, че определено повдиха духа ни. Когато погледнеш Барселона и какво те правят с топката и им върши работа, се надяваш да приспособиш вързо към този стил," заяви Родуел.
- Интер проявява интерес към Джон Стоунс
- Грилиш отново влезе в таблоидите, заспа на масата след запой с шампанско и водка
- Родри: Съдиите не отсъждат достатъчно нарушения срещу Ламин Ямал
- Барса е готова да продаде Феран Торес, за да избегне допълнително плащане към Ман Сити
- Манчестър Сити натиска за трансфера на Аюб Буади
- Холанд защити Белингам: Той е един от най-добрите в света
- Холанд: Искам Англия да стигне до успеха
- Ерлинг Холанд: Емоциите са смесени след отпадането ни
ЗА АВТОРА
Пламен Пенков е роден в "Градът на 100-те войводи" - Сливен, където преминава голяма част от детството му. Завършва висшето си образование в УНСС - специалност "Икономика". Започва кариерата си във Futbol TV още през 2009 година, като в самото начало се занимава предимно с отразяването на някои от най-интересни футболни срещи за деня. Впоследствие се заема и с изработването на видео репортажи и колажи. [...]