Алкантара започна преговори с Манчестър Юнайтед
Полузащитникът на Барселона Тиаго Алкантара е близо до подписване на договор с Манчестър Юнайтед. Според получената информация, в момента страните обсъждат детайлите от съглашението, в това число и работната заплата на играча, който е "по-скоро вътре, отколко извън "Олд Трафорд".
Както е известно, Тиаго бе свързван също така с Манчестър Сити, Реал Мадрид и Байерн Мюнхен, а напоследък се засилиха слуховете и за Челси, но в крайна сметка е решил да продължи кариерата си в шампиона на Англия. Съществен принос за това решение е изиграл съотборникът му от младежкия национален отбор на Испания и приятел Давид Де Хеа.
Пазарната стойност на 22-годишния футболист е около 22 милиона евро, но Юнайтед ще заплати 18 милиона заради клауза в договора на играча с Барселона, който изтича през 2015 година.
Източникът на информацията съобщава също така, че Мартин Фъргюсън, брат на бившия мениджър Сър Алекс е бил в Израел, за да следи за последно играта на Тиаго, който вкара три гола във финала на младежкото Евро срещу Италия и помогна на тима си да спечели европейска титла.
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Рой Кийн: Все още съм разочарован от начина, по който Сър Фъргюсън се раздели с мен
- Манчестър Юнайтед води преговори с Люис Хол
- Едерсон минава медицински прегледи за Манчестър Юнайтед в Ню Йорк
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Челси следят Тайлър Адамс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]