Диаби се научил да контролира тялото си
Полузащитникът на Арсенал Абу Диаби, който за своята кратка кариера претърпя почти четири дузини различни травми, оптимистично заяви, че се е научил да контролира тялото си. За двата последни сезона Диаби едва 17 пъти започна като титуляр за „артилеристите", включително и 14 в сегашната кампания. Неотдавна 26-годишният французин се завърна след поредната си контузия и в момента набира форма.
„Много се радвам от количеството срещи, в които започнах като титуляр. Бях контузен три месеца, а това е много за един сезон, но все пак започнах в 14 мача в стартовия състав и това наистина е добре. Пред мен има още девет двубоя, така че общо 16-17 срещи като титуляр ще е добре за мен", заяви Диаби.
„Обърнах внимание на себе си, получавайки правилното лечение, правилните възстановителни процедури и други неща, които правят един играч по-добър. Значително подобрих диетата си, а начина ми на живот и без това е нормален, защото не излизам никъде. Винаги предпочитам да си стоя в къщи и да почивам. Започнах да изпълнявам различни силови упражнения, които да увеличат силата на мускулите ми. Млад съм и знам, че пред мен има още много години на топ ниво. Просто трябва да се следя всеки ден и всичко ще е нормално", допълни французинът.
- Брайтън няма да затрудни Арсенал на Емирейтс
- Арисабалага: Трябва да се борим срещу силни отбори, ако искаме трофей
- Артета: Щастлив съм, че стигнахме до полуфиналите
- Дузпите пратиха Арсенал на полуфинал за Купата
- Рууни вижда в Райс следващия капитан на „Трите лъва“
- Артета: Не обръщаме внимание на Ман Сити
- Мойс е недоволен от съдиите в мача с Арсенал
- Мърсън: Арсенал ще спечели Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]