Ман Сити с минимален успех над Стоук, напред във ФА Къп (видео)
В пореден кръг от ФА Къп Стоук Сити прие Манчестър Сити и двата отбора не успяха да си вкарат гол до самия край на срещата, когато Сабалета направи резултата 1:0 за гостите. "Гражданите" бяха по-активни , като и гредата спаси Стоук в един момент, но и домакините имаха шансовете си след като капитанът Венсан Компани липсваше.
В 32-ата минута Венсан Компани падна странно и сигнализира да бъде заменен. Чак в 40-ата минута обаче Гаел Клиши се появи на негово място, а домакините не успяха да се възползват от численото си предимство. В това полувреме видяхме и прекрасен удар на Давид Силва, който намери гредата.
През втората част Стоук излезе за своето и в игра се появи Питър Крауч. Той успя да накара своите да натиснат към края на мача, но това изигра лоша шега, след като по-малкото хора в отбрана се оказаха недостатъчно, за да запазят резултата. В 85-ата минута Сабалета вкара за Сити с хубав удар с външната част на крака. Така Сити се класира сред последните 16 във ФА Къп.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Гуардиола призова играчите на Сити да се насладят на коктейли
- Мареска вече е фаворит да стане следващ мениджър на гранд от ВЛ
- Ман Сити се доближи на две точки от върха след дубъл на О'Райли
- Геният срещу системата: новата дилема на големите клубове
- ПСЖ отправи питане за Холанд
- Ман Сити ще се затрудни срещу Нюкасъл този път
- Три решения
- Във Висшата лига отново ще имат прекъсвания по време на Рамадан
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]