Бенитес: Ливърпул е специално място за мен
Мениджърът на Челси Рафаел Бенитес в навечерието на 20-я кръг от Висшата лига на Англия срещу Евертън разказа за отношението на англичаните към футбола, а също така сподели впечатленията си от Ливърпул. Както е известно, испанският специалист изкара шест години на „Анфийлд" и днес ще се завърне в Мърсисайд, за да се изправи срещу един от старите си съперници.
„Очевидно е, че пътуването до Ливърпул е нещо особено. Моята връзка с този град е много силна. Живях на много места, но Ливърпул - това е фантастика. Моето семейство разбира, че аз трябваше да се преместя. Децата ходят на училище, имат си приятели и тогава е много трудно за едно семейство да се премести", заяви Бенитес за Standard.
„Футболът в Англия е нещо невероятно. Цялата страна страстно се отнася към тази игра. Важен е всеки един мач. Помня, че когато работих в Италия гледах интервюто на едно момче, което обясняваше разликата между футбола в Англия и Испания. В Англия можеш спокойно да отидеш на футболен мач заедно с цялото си семейство. Хората наистина се отнасят с голяма страст, но в същото време разбират, че това е развлечение", сподели испанецът.
- Мудрик обжалва наказанието си в CAS, дата за изслушване още няма
- Четиригодишно наказание за Мудрик, делото вече е в CAS
- Челси с три варианта за нов мениджър, Алонсо сред фаворитите
- Чалоба: Играчите на Челси носят вина за уволнението на Росеньор
- Челси влезе в контакт с Ираола за мениджърския пост
- Джерард отчете сериозен напредък в играта на Челси след смяната на треньора
- Мърсън: Челси трябва да се насочи към Еди Хау
- Макфарлейн: Победата над Лийдс може да обърне сезона на Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]