Официално: Давид Силва подписа нов договор със Сити
Манчестър Сити официално обяви, че полузащитникът на отбора Давид Силва е сключил петгодишен договор с клуба, което автоматично го прави един от най-скъпо заплатените футболисти в света. Според информацията, през следващите пет години испанския национал ще получава по 200 000 паунда на седмица. Такива пари в Сити заработват единствено Карлос Тевес и Яя Туре.
Силва е възпитаник на Валенсия. През юни 2010 година от него не се заинтересуваха нито Барселона, нито Реал Мадрид и Давид напусна „прилепите", за да премине в Сити срещу сумата от 24 милиона паунда. Същата година той стана световен шампион с отбора на Испания.
До този момент кариерата на Силва върви стремително нагоре: с клуба си спечели титлата във Висшата лига на Англия, Купата на Англия и Суперкупата на страната, а с националния си отбор - Евро 2012. Давид е смятан от специалистите за най-добрия плеймейкър на Острова.
В последно време Реал и Барселона започнаха да отправят поглед към испанеца, но самият Силва няма намерение да напуска Манчестър и нееднократно заяви, че се чувства щастлив в Сити. Доказателство за това е сключеният днес нов договор с клуба си.
„Доволен съм от прекараните две години тук и се чувствам много щастлив в този клуб, в този град и с всичките тези хора. Радвам се, че продължих срока си на пребиване тук. Имам чувството, че се намирам в своя дом", заяви Силва за официалния сайт на Сити.
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Гуардиола: Напълно вярвам на Ман Сити въпреки 115-те обвинения
- Симеоне: Гуардиола е най-добрият треньор в света
- Нико О’Райли е избран за Най-добър млад играч на сезона във Висшата лига
- Кайл Уокър: Шокиран съм, че Фодън не е в състава на Англия
- Пеп Лейндерс напуска Манчестър Сити след края на сезона
- Агентът на Гуардиола потвърди интерес от Саудитска Арабия
- Манчестър Сити иска Енцо Фернандес, Мареска настоява за трансфера
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]