Бийвън: Уволнението на Вилаш-Боаш е срам за Висшата лига
Президентът на асоциацията на мениджърите в Англия Ричард Бийвън подложи на критика Роман Абрамович за това, че вчера руският милиардер уволни Андре Вилаш-Боаш от мениджърския пост на Челси. Според думите на футболния чиновник, честите уволнения на мениджъри от лондонския клуб се отразява отрицателно на имиджа на британския футбол.
„Независимо от неограничените си финансови възможности, Абрамович така и не успява да създаде успешен футболен клуб. Мисля, че факта, че Челси уволнява осми треньор за девет години не говори в полза нито на собственика, нито на запалянковците, нито за Лигата", заяви Бийвън за ВВС.
„Играчите са длъжни да свикнат и да се приспособят към стратегията и методите на работа на треньора преди още да се появят резултатите. Успехи се постигат с търпение. За осем месеца Андре не може да осигури този резултат, който иска ръководството на клуба. Да, Челси все още се бори в Шампионска лига, Купата на Англия и за място в топ 4, но ако искате да успеете, трябва да поставите пред треньора дългосрочни перспективи", допълни президентът на Асоциацията.
- Челси без ясен план след уволнението на Росеньор
- Лампард: Челси? Моята работа е в Ковънтри
- Комо няма да спира Фабрегас при интерес от Челси
- Челси насочва вниманието си към Марко Силва за постоянен мениджър
- Джон Тери с предупреждение към Челси
- Челси охлади ентусиазма: завръщането на Моуриньо е малко вероятно
- Челси ще се надява на промяна с Лийдс
- Челси ще плати минимална компенсация на Росеньор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]