Шмайхел: Де Хеа ще варди на Юнайтед 20 години
Легендата на Манчестър Юнайтед Петер Шмайхел се обяви срещу лошото отношение на медиите към Давид Де Хеа. Той вярва, че младежът ще спечели фланелката с номер 1 и ще бъде вратар на Юнайтед в близките 20 години. Де Хеа, на 21, започна трудно живота си в Англия и бе критикуван тежко след трансфер за над 20 милиона евро.
"Медиите решиха, че ще го унищожат още преди първия му мач. Това бе начин да нападнат Сър Алекс. Това е ужасно от тяхна страна. Да си на 20 години и в друга държава, дори да не говориш езика и да си в най-големия клуб на света, знаеш, че ще имаш проблеми."
"Но не това е всичко в Англия. Аз го съжалих, защото за мен Англия е феърплей. Англичаните са най-милите хора, които ще срещнеш и просто се изумих как третираха него."
"Всяко начало е трудно, особено ако си обсипван с новини колко лошо си се представил всеки ден. Понякога започваш да вярваш на това. Трябва голям характер и сила, за да го преодолееш. Сега той убеждава, че е добър вратар."
"Интересно какво ще реши Сър Алекс когато Линдегаард се върне от контузия, но мисля, че той доведе Де Хеа, за да му даде номер 1 следващата година, следващите 20 години. Ако погледнете последния месец играта на Де Хеа, няма да се изненадате за това."
- Ман Юнайтед се интересува от лидера на Реал Сосиедад
- Ман Юнайтед, Челси и Тотнъм може да се борят за халф на Борусия Дортмунд
- Ясна е позицията на Челси относно продажба на Палмър на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед и Ман Сити следят халф на Уест Хем
- Ясни са плановете на Каземиро
- Ман Юнайтед определи четирима за замяна на Каземиро
- Арсенал ще се затрудни с новия Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е готов да преговаря с Майно
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]