Анелка: Няма приятели във футбола
Никола Анелка заяви, че в последните си мигове с Челси е бил накаран да се чувства като истински аутсайдер. По тази причина той не съжалява, че е напуснал тима. Още дълго преди да се махне той даде ясно да се разбере, че няма да търси нов контракт с лондончани, а сега Анелка изказа причините.
The Sun цитира: "Имах наказание и дълго време до края тренирах само с младежите. Имам всичко, което притежават професионалистите, а те ме сложиха в друга съблекалня сам. Това е футболът."
"Единия ден си в атака и вкарваш важните голове, на другия те оставят настрана без съжаление. Затова като реших да напусна нямаше тъга в мен. Няма приятели във футбола. Това е истината. Тъжно е, но е така. Това е колективен спорт, но той е и много индивидуален."
"Вярно е, че можех да имам много по-успешна кариера, но аз се гордея с постигнатото и когато се завърна във Франция, в предградията, знам, че момчетата ще са горди с мен. Те знаят, че никога не се предадох. Понесох много, но още съм тук."
- Тери: Лийдс показа всичко, което не е наред в Челси
- Челси се насочи към двама от Лига 1
- Челси ще се поправи в Борнемут
- Мареска: Няма да научим нищо от този мач
- Лийдс се наложи над отслабения Челси
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
- Челси няма да има проблем в Лийдс
- Мареска: Понякога трябва да си доволен дори от една точка
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]