Класически Сити разпиля Ливърпул (видео)

Манчестър Сити взе дербито на 20-ия кръг на английската Висша лига. "Гражданите" се наложиха с класическото 3:0 като домакин на Ливърпул. Двубоят започна с две бързи атаки в двете посоки. Първо Стюърт Даунинг стреля, но без резултат в 8-ата минута, а само 60 секунди по-късно събитията се пренесоха пред вратата на Пепе Рейна, като Един Джеко нямаше шанс при завършващия удар.

Автор на първия гол стана Серхио Агуеро в 10-ата минута след груба грешка на вратаря на "мърсисайдци". Второто попадение за  "гражданите" реализира Туре Яя в 33-ата минута с глава след центриране от корнер. Интересните действия на терена продължиха и след почивката. В 73-ата минута Гарет Бари получи втори жълт и съответно червен картон, а само две минути по-късно Джеймс Милнър вкара от дузпа и по този оформи крайния резултат - 3:0 за Манчестър Сити.

Резултатът можеше да бъде още по-убедителен, но удар на Адам Джонсън срещна страничната греда в 80-ата минута. В крайна сметка "гражданите" се поздравиха с трите точки.