Ман Сити обмисля трансфер на Гехи
Манчестър Сити обмисля трансфер на централния защитник на Кристъл Палас Марк Гехи през текущия трансферен прозорец, според BBC.
Интересът от страна на настоящите английски шампиони възникна на фона на сериозни кадрови проблеми в защитата им. При равенството 1:1 с Челси на 4 януари двама от ключовите централни защитници на отбора, Йошко Гвардиол и Рубен Диас, бяха контузни. Освен това, друг защитник на Сити, Джон Стоунс, е в лазарета от дълго време.
Според източника, ръководството на Сити не бърза да взема окончателно решение и възнамерява да изчака медицински доклади за състоянието на Гуардиола и Диас, преди да предприеме активни стъпки за трансфера на Гуехи.
Вече е потвърдено, че контузията на Гвардиол е сериозна: хърватският футболист е диагностициран с фрактура на пищяла и ще се подложи на операция.
Настоящият договор на Гехи с Кристъл Палас е до лятото на 2026 г. Ако защитникът не го поднови, той може да напусне клуба безплатно, което привлича живия интерес на няколко европейски гиганта, включително Байерн Мюнхен, Реал Мадрид, Барселона, Интер Милано, Атлетико Мадрид и Ливърпул.
Лондонският клуб, от своя страна, обмисля продажбата на играча още през януари, за да избегне напускането му без обезщетение в края на сезона.
- Галатасарай хвърли око на звезда на Ман Сити
- Доку: Не гледаме таблицата
- Пеп: Сега стана по-трудно да спечелим титлата
- Донарума: Щастлив съм, че съм част от Ман Сити
- Шансовете на Арсенал да спечели Висшата лига са над 85%
- Ман Сити не успя да се справи и с Брайтън
- Гуардиола: Нямам играчи
- Милан се интересува от защитник на Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]