Ман Юнайтед рискува да забави строителството на новия стадион


Н. Гавазов

Манчестър Юнайтед рискува по-нататъшни забавяния в строителството на новия си стадион със 100 000 места.

Припомняме, че съсобственикът на Юнайтед, Сър Джим Ратклиф, е избрал британската архитектурна фирма Foster + Partners за партньор за проектирането на новия стадион на клуба.

В момента обаче този проект се състои само от общи скици, като по-нататъшното развитие е спряно по две причини. Първо, Юнайтед все още не е съгласувал покупката на земята в непосредствена близост до "Олд Трафорд“. Второ, клубът продължава да се консултира с феновете си, за да определи техните предпочитания.

Това забавяне доведе до това Foster + Partners сега да съсредоточи усилията си върху проекта на Интер и Милан, който планира да разруши Сан Сиро, за да направи място за нов стадион със 71 500 места.

Двата гиганта от Серия А са по-напреднали от Юнайтед и вече са получили зелена светлина за строителство, което се очаква да бъде завършено до 2031 г.

Според Daily Mail, Foster + Partners дори е била принудена да се откаже от партньорството си с Бирмингам Сити, чиито амбициозни собственици също искат нов стадион, поради прекомерно натоварване.

Трябва да се добави, че Сър Ратклиф първоначално се надяваше да има нов стадион до началото на сезон 2030/31, но този срок вече изглежда амбициозен, меко казано.

68