Холанд се сбогува с Джак Грилиш
Ерлинг Халанд се сбогува с Джак Грийлиш преди трансфера му в Евертън. Нападателят на Манчестър Сити изрази тъгата си в социалните мрежи, след като близкият му приятел и съотборник Джак Грийлиш се готви да напусне клуба под наем за Евертън.
Холанд публикува серия от снимки, показващи добрите моменти, които двамата са споделили през последните години на "Етихад". Норвежецът отбеляза Грийлиш в публикацията си, демонстрирайки силната връзка, която са изградили на и извън терена.
25-годишният английски национал ще премине в Евертън под наем за цял сезон, с възможност за постоянен трансфер за около £50 милиона. Сделката цели да възроди кариерата на Грийлиш, който изгуби място в плановете на Пеп Гуардиола в Сити.
Грийлиш ще носи фланелката с номер 18 в Евертън - същия номер, с който са играли легенди като Уейн Рууни и Пол Гаскойн за "карамелите". Това подчертава амбициите на клуба той да възвърне блясъка си.
Евертън стартира сезона в понеделник срещу Лийдс Юнайтед, като Грийлиш ще има възможност да покаже, че заслужава второ шанс в английския елит. За Халанд това означава загуба на близък приятел и творчески партньор, поне до края на този сезон.
- Гуардиола: Сити не трябва да губи концентрация
- Артета: Арсенал няма да се предаде в битката за титлата
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Гуардиола: Раздялата с Бернардо Силва ще бъде най-трудната
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]