Мата: Торес ме убеди да подпиша с Челси
Хуан Мата разкри, че Фернандо Торес е изиграл роля в решението му да се присъедини към Челси през това лято. 23-годишният се свързваше усилено с напускане на Валенсия, като Арсенал и Тотнъм бяха някои от отборите, които желаят футболиста. В крайна сметка обаче Мата се оказа в тима на Андре Вилаш-Боаш и сега той разкри причините:
"Когато разбрахме, че имат интерес, Торес говори с мен и ми каза, че да играя в чужбина може да е добра стъпка за мен. Това е ново предизвикателство, ще се развия професионално и като личност. Така че мисля, че взех логичното решение. Говорих с Мануел Лоренте, за да разбера дали офертата е добра за клуба, а той ми каза, че съм дошъл без пари, така че оставям много средства след напускането си."
"Мога само да благодаря на тима за доверието в един 19-годишен, който дойде от втородивизионен клуб. Беше трудно и за Валенсия и за мен, но те ми се довериха."
- Ман Сити ще удари Челси в Лондон
- Челси търси алтернатива на Росеньор, съмненията около треньора растат
- Фернандес и агентът му се извиниха на Челси
- Челси се включва в битка за талант на Вердер
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
- Челси не се отказва от Фернандес като лидер
- Челси готви оферта за вратаря на Съндърланд Робин Руфс
- Челси е готов да се раздели с Гарначо още това лято
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]