Борнемут удари десет от Арсенал

Арсенал пропусна възможността да заеме първото място в класирането ако спечели по-ранната си среща от кръга днес, когато гостуваше на "Виталити Стейдиъм" и Борнемут. Нещата тръгнаха лошо за гостите след ранно изгонване на Уилям Салиба, което доведе евентуално до загубата с 2:0 след два гола във втората част на домакините.

До почивката голове нямаше, но видяхме трети изгонен за сезона играч за Арсенал когато Салиба повали Еванилсон, който щеше да излезе на чиста голова позиция в 30-ата минута. Бързо Артета замени Стърлинг с Кивиор за да запази защитната си линия, което доведе до 0:0 след 45 минути игра.

След паузата Арсенал тръгна силно и на моменти дори надиграваше, но след като не успя да намери вратата умората може би каза думата си, и след няколко пропуска на Семеньо, в 70-ата минута домакините стигнаха до 1:0 след заучено положение от статична топка, в края на което Райън Кристи матира Рая.

В 79-ата минута 2:0 стана от дузпа, която Еванилсон спечели и Джъстин Клуиверт реализира, изпращайки Рая в грешна посока.