Нюкасъл взе точка от Ман Сити (видео)

Нюкасъл Юнайтед посрещна Манчестър Сити за голямата първа среща от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините допуснаха първи, и макар да липсваше огнева мощ в предни позиции намериха как да се върнат в срещата след дузпа, реализирана от Антъни Гордън за крайно 1:1.

В 35-ата минута днес Сити излезе напред след като владееше инициативата рано в мача. Тук Грилиш премина Трипиър на фланга и пусна за бранителя в полето, който също финтира съперник и с десния крак насочи в далечния ъгъл за 1:0.

В 56-ата минута Гордън си спечели дузпа срещу Едерсон и я реализира като прати вратаря в грешна посока за 1:1.

До края Гуардиола опита да спечели като включи и Фил Фоудън в игра, но резултатът не се промени повече.