Арсенал се надява, че Едегор ще се завърне до два месеца
Арсенал се надява капитанът Мартин Едегор да се върне на терена след два месеца.
В навечерието на мача от Шампионска лига срещу Аталанта старши треньорът на Арсенал Микел Артета потвърди, че контузията на Едегор е по-сериозна от очакваното от клуба и националния отбор на Норвегия, където Мартин я получи.
Артета отказа да посочи каквато и да е времева рамка за завръщането на Едегор в игра, като каза само, че 25-годишният полузащитник няма да играе в обозримо бъдеще.
Според Daily Mirror Арсенал в момента се консултира с медицински експерти, за да излезе с най-добрия план за рехабилитация на норвежеца, но "артилеристите" се надяват Мартин да се върне на крака до осем седмици.
Ако тази предварителна прогноза се сбъдне, Едегор може да се завърне в игра за Арсенал в домакинския мач от Висшата лига срещу Нотингам Форест на 23 ноември, като се има предвид международната пауза през ноември.
Загубата на Едегор обещава да бъде голям проблем за отбора на Микел Артета, особено в светлината на факта, че Емил Смит- Роу и Фабио Виейра, които можеха да подкрепят Мартин, напуснаха Арсенал миналото лято.
- Деклан Райс се завръща в титулярния състав на Англия за мача с ДР Конго
- Арсенал се разделя с дългогодишен член на щаба на Микел Артета
- Арсенал готви нова оферта за капитана на Нюкасъл Бруно Гимараеш
- Арсенал отправи оферта за Бруно Гимараеш, но Нюкасъл я отхвърли
- Арсенал превърна Морган Роджърс в трансферна цел №1
- Манчестър Юнайтед и Арсенал се включиха в битката за Алекс Скот
- Арсенал продължи с Инкапие
- Деклан Райс и Рийс Джеймс са под въпрос за мача на Англия с Панама
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]