Goal.com.: Семейство Глейзър се готви да разпродаде Манчестър Юнайтед
Собствениците на Манчестър Юнайтед семейство Глейзър е готово да продаде целия си дял в клуба срещу сумата от 1 милиард долара, съобщава новината авторитетният сайт за футболни новини Goal.com. Както вече FUTBOL TV съобщи, в началото на този месец се появи информацията, че американските собственици смятат да продадат около 15-25 % от акциите, за да покрият част от сегашните дългове на клуба. С продажбата на малкия пакет акции, американските бизнесмени се надяваха да получат повече от 400 милиона паунда и влагайки част от своите собствени средства, Глейзър смятат да намалят дълга на Юнайтед под 500 милиона паунда.
Според Goal.com. обаче, семейство Глейзър се готви да продаде целия си дял от „Олд Трафорд". Американците започват разпродажбата на първите 25 процента от акциите и това ще стане на борсата в Сингапур, където са базирани дивидентите на клуба от 2005 година насам.
По-рано вече бе направен опит да бъде продаден Юнайтед, но според катарската правителствена фондация, която имаше интерес към сделката, исканата сума от 1,9 милиарда евро се е оказала твърде висока за тях. Според финансови източници, сегашната сума, която искат собствениците за тези първите 25% процента също е твърде голяма. Това на практика би означавало, че Манчестър Юнайтед струва 4 милиарда долара.
Цялата тази информация все още не е потвърдена от семейство Глейзър, но се очаква в близките няколко дни американците да излязат с официално становище по въпроса.
- Скоулс избухна срещу Карик: Юнайтед бе ужасен в последните мачове
- Карик след поражението от Нюкасъл: Боли, но те заслужиха победата
- Скандал в Манчестър Юнайтед: Джак Флетчър наказан за хомофобска обида
- Магуайър осъден в Гърция: условна присъда след инцидента на Миконос
- Нюкасъл шокира Манчестър Юнайтед с човек по-малко
- Ман Юнайтед търси ново ляво крило през лятото, потвърди Майкъл Карик
- Манчестър Юнайтед набеляза Тайлър Адамс за лятната селекция
- Манчестър Юнайтед се надява да задържи Бруно Фернандеш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]