Ман Сити надви Челси в Лондон

Челси посрещна шампиона Манчестър Сити на своя "Стамфорд Бридж" за първия мач за двата отбора от новия сезон на Висшата лига на Англия. Днес гостите от Манчестър спечелиха с 2:0 благодарение на обичайния заподозрян Ерлинг Холанд и Ковачич в края, като и "сините" имаха също своите възможности пред вратата на Едерсон.

В 18-ата минута днес Доку от ляво пусна остра топка по земя в полето, където Бернардо Силва отклони към Халанд и той навлезе през двама бранителя за да копне над вратаря за 1:0.

До почивката Челси владееше повече, включително стигна и до гол чрез Джаксон, но ВАР го отмени поради засада.

Във втората част "сините" също създаваха в полето на противника, но съдията подмина някои решения за дузпа, и Едерсон свърши работата си в останалата част. Така в 84-ата минута избита топка към центъра бе пресечена от Ковачич, който проби чак до дъгата и стреля в близкия ъгъл на Санчез със сила, и вратарят можеше да избие само в гредата и гола за 2:0.