Сака и Хаверц подчиниха вълците

Арсенал посрещна Уулвс на своя "Емирейтс Стейдиъм" за началото на сезона в английската Висша лига. Днес "артилеристите" последваха примера на Ман Юнайтед и Ливърпул, и взеха победа на старта с 2:0 без особени усилия, с което хвърлят името си сред кандидатите за титлата и тази година.

Особено активен днес бе Букайо Сака от дясно, чрез който домакините създаваха повечето от опасностите пред вратата на Са. Именно той в 25-ата минута бе оставен с място пред себе си да избере перфектното центриране на главата на Хаверц за 1:0.

Във втората част англичанинът остана най-активен, и резонно в 74-ата минута стигна до гол за 2:0 когато при бързо изпълнение на фал в средата, Хаверц достигна полето и пусна за крилото от дясно, той финтира бранител и матира вратаря в близкия ъгъл за попадението.