Ливърпул прониза Ипсуич (видео)

Ливърпул гостуваше на Ипсуич Таун в първия мач от сезона на Висшата лига, и след като вчера Манчестър Юнайтед откри кампанията с минимална победа над Фулъм, във втория мач мърсисайдци надвиха съперника си с 2:0 за да заемат първото място над вечния съперник в класирането.

Първото полувреме обаче не беше добро за тима на Арне Слот, който дори не отправи точен удар по вратата на противника. След почивката всичко се промени и положенията запонаха да се редят пред вратата на Уолтън.

Така в 60-ата минута Арнолд изведе Салах от дясно и той изведе Жота на дузпата за лесно 1:0. Голът дойде само малко след като нападателят направи голям пропуск с глава на чиста позиция, намерен от центриране на Арнолд.

В 65-ата минута Салах размени и подавания със Собослай и последният го изведе зад защитата за 2:0, с което Ливърпул се почувства комфортно. Последваха смени за Жота и Арнолд, и Слот задържа енергията и резултата до края.