Фулъм затрудни Ман Юнайтед, но отстъпи

Манчестър Юнайтед посрещна Фулъм за първата среща от сезона на Висшата лига. Днес на "Олд Трафорд" носителят на ФА Къп от последния сезон спечели с минималното 1:0, а голът за "червените дяволи" вкара късно в мача новото попълнение Джошуа Зиркзее.

До почивката Юнайтед владееше събитията на терена, но се проваляше в предни позиции след като в игра нямаше типичен нападател, а ролята деляха Маунт и Бруно. Именно португалецът на два пъти бе изведен сам срещу вратаря Лено, и два пъти пропусна някак да отбележи златни положения.

Маунт също пропусна положение, създадено от Рашфорд, като стреля в Лено от метър. В крайна сметка във второто полувреме Тен Хаг включи Гарначо и Зиркзее на мястото на Амад Диало и Мейсън Маунт. Това проработи и именно аржентинецът от десния фланг центрира за нападателя, който насочи между двама защитника за 1:0 в 87-ата минута.