Стана ясно защо Де Дзерби напусна Брайтън
Основната причина за напускането на Роберто Де Дзерби от поста ениджър на Брайтън са разногласията на италианския специалист с президента Тони Блум относно трансферната политика на клуба.
Преди ден Брайтън обяви, че след мача от последния кръг на Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед Де Зерби ще напусне поста си "по взаимно съгласие на страните“.
Страните са стигнали до това решение след неуспешни преговори относно плановете на Брайтън за летния трансферен прозорец, твърди The Athletic.
Амбициозният Де Дзерби искаше да предприеме по-рисков подход към трансферния пазар по отношение на трансферите, за да се опита да върне Брайтън в европейските клубни турнири през следващия сезон.
Блум обаче отказа да наруши принципите, които помогнаха на Брайтън да се закрепи във Висшата лига и да се превърне в ценен източник на таланти за големите клубове.
Под ръководството на Блум трансферната политика на Брайтън е фокусирана върху придобиването на обещаващи играчи под 23 години, които клубът избира чрез статистически анализ. А за да помогнат на младите, "чайките" канят ветерани с опит в печеленето на трофеи.
- Манчестър Сити може да се откаже от преследването на Елиът Андерсън
- Нюкасъл напредва в преговорите за Виктор Муньос
- Трипиър обмисля да разтрогне договора си с Уулвърхемптън
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Бернардо Силва е все по-близо до Реал Мадрид
- Дисаси и Челси се разбраха за раздяла през лятото
- Волтемаде: Ще оставя своя отпечатък в Нюкасъл
- Мак Алистър може да напусне Ливърпул през лятото
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]