Челси отчете загуба от 90 млн.
Челси отчете загуба от £90,1 милиона през първата си пълна година под нов собственик.
Посочената загуба се отнася за периода от 1 юли 2022 г. до 30 юни 2023 г. Освен това през предходните 12 месеца Челси също беше нерентабилен - със 121,4 млн. паунда, което до голяма степен се дължеше на санкциите, наложени от британските власти срещу бивш собственик на "сините" Роман Абрамович.
През отчетния период Челси спечели рекордните 512,5 милиона паунда - срещу 481,3 милиона паунда година по-рано. Това стана възможно благодарение на печелившата продажба на Кай Хаверц на Арсенал за £65 милиона, както и на увеличените приходи от мача и търговските приходи.
Evening Standard нарича сложно спазването от страна на Челси на правилата за финансов феърплей на Висшата лига. Ако "сините" не успеят да се класират за евротурнирите през следващия сезон, може да се наложи да продадат някои от настоящите си играчи.
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Росеньор защити Гарначо: Свирканията показват колко e опасен
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]