Челси е с най-много финали в лигата от 2000 г.
Вчера, 23 януари, Челси победи Мидълзбро във втория полуфинал за Купата на лигата на Англия. Срещата на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 6:1 (общ резултат 6:2).
Така лондонският тим стигна до 18-ия финал на вътрешните купи на Англия (Купата на Англия и Купата на лигата на Англия) от 2000 г. Това е най-добрият резултат в лигата.
Манчестър Юнайтед е на второ място с 12 финала. Челната тройка затваря Арсенал с 11 финала.
От 18-те финала Челси спечели три: две Купи на Англия (2011/2012, 20217/2018) и една Купа на Лигата (2014/2015).
В решителния мач Челси ще играе срещу победителя от двойката Ливърпул – Фулъм.
- Глобиха Челси със 150 000 паунда
- Челси може да се бори с Арсенал за звезда на Реал Мадрид
- Челси ще спечели дербито на Селхърст Парк
- Диего Коста: Вероятно Конте не прави секс у дома
- Челси хвърли око на Дъглас Луис
- Уеб подкрепи решението да не бъде изгонен Далот
- Росеньор съобщи, че Палмър ще е готов за Палас
- Росеньор: Видях неща, които ми харесаха
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]