Бент смята, че Арсенал по-добре да вземе Тоуни, отколкото Бензема
Бившият нападател на Англия Дарън Бент смята, че Арсенал трябва да предпочете Айвън Тоуни от Брентфорд пред Карим Бензема от Ал Итихад.
Първият полусезон показа, че на Арсенал му липсва голмайстор. Габриел Жезуш и Еди Нкетия не можаха да понесат бремето на голове.
Тази седмица бе съобщено, че Арсенал обмисля да наеме Бензема, на 36, който не е щастлив в Саудитска Арабия, но Бент вярва, че Тоуни, на 27, е по-добър дългосрочен вариант.
"Зависи дали клубът им мисли краткосрочно или дългосрочно. Ще бъде ли риск привличането на Бензема? Не, защото той е един от най-добрите нападатели, които някога сме виждали, и това е факт.
Но ако търсите дългосрочен план и моделът на Арсенал е да купува млади играчи, тогава на Тоуни – въпреки че той вече не е толкова млад – може да се разчита през следващите четири или пет години.
Ако привлечете Бензема до края на сезона, тогава този проблем ще възникне отново през лятото и дотогава Тоуни вече може да бъде продаден - например на Челси.
Вероятно бих останал дългосрочно с Тоуни, но който и да вземе Бензема преди края на сезона... уау, той ще бъде невероятен“, заяви Бент.
- Арсенал готви впечатляваща оферта за Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Арсенал готви подобрена оферта за Бруно Гимараеш
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
- Арсенал готви оферта за Хулиан Алварес
- Манчестър Юнайтед и Арсенал влизат в битка за Оли Уоткинс
- Арсенал е готов да изслуша оферти за капитана Мартин Йодегор
- Арсенал официално привлече Христос Дзолис
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]