Емери: Побеждаваме и това е най-важното
Мениджърът на Астън Вила Унай Емери говори за победата над Лутън Таун (3:1) в мача от 10-ия кръг на английския Чемпиъншип.
"На "Вила Парк" винаги се чувстваме специални, когато сме близо до нашите фенове. Те ни дават енергия и се опитваме да играем с тях. Побеждаваме и това е най-важното. През 90-те минути на мача идеята ми е да се насладим на футбола с феновете и да се опитаме да играем с нашата структура и да затвърдим стила си. Ще играем и ще се настройваме мач след мач, защото сме развълнувани - но в същото време спокойни, опитвайки се да получаваме повече и повече.
Трябва да се опитаме да бъдем постоянни през всичките 90 минути и идеята ни винаги е да контролираме играта и да отбелязваме голове. Когато вкарате и увеличите преднината в резултата, вие създавате предимство, това е много важно, защото в даден момент опонентът може да вкара по начина, по който е отбелязал, използвайки един шанс. Все още бяхме спокойни и контролирахме мача благодарение на нашата идея. Поздравления за играчите, поздравления за всеки фен, защото те ни подкрепяха. Сега ще мислим за следващия двубой в Нотингам“, заяви Емери.
След десет кръга тимът на Емери е на пето място с 22 точки. Тотнъм е лидер в шампионата (26 точки).
- Трансферът, който се забави с шест години
- Ювентус не се отказва от Емилиано Мартинес
- Официално обявените трансфери в Европа за 28 юли
- Астън Вила преговаря за Николас Джаксън, бъдещето му зависи от следващия ход на Челси
- Мартинес е изправен пред важно решение за бъдещето си
- Астън Вила взе Алехандро Гарначо под наем от Челси
- Барселона стиска палци за трансфера на Абде, може да прибере още 12 милиона евро
- Рома и Астън Вила в битка за Крисенсио Самървил, Уест Хем отказа оферта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]