Жервиньо: Отивам в Арсенал да побеждавам
Нападателят на Лил Жервиньо е на крачка от това да подпише с Арсенал. Според него той трябва да го направи, за да печели трофеи. 24-годишният ще зарадва феновете на "артилеристите", тъй като Сеск Фабрегас, Самир Насри и Гаел Клиши вече се свързват с напускането на английската столица.
"Избрах Арсенал защото те са млада група, в която ще мога да се интегрирам лесно и бързо," каза Жервиньо пред France Football. "Мога да се развия много тук. Останаха само няколко детайли по споразумението."
Когато бе запитан, дали това би било риск за стартовото му място, тъй като в Арсенал има голяма борба за места, той отговори: "Риск? Не няма такъв. Отивам в Арсенал да играя. Рискът е да гледам да вкарвам и да играя добре. Във футбола трябва да рискуваш, за да печелиш. Отивам в Арсенал да печеля."
Жервиньо заигра в Лил през 2007 и оттогава има 31 гола в 75 мача.
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Тухел: Сака все още не е напълно възстановен
- Арсенал ще назначи бивш олимпиец за главен лекар на клуба
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Арсенал освободи клубния си лекар след края на сезона
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]