Официално: Астън Вила назначи Маклийш за мениджър
Астън Вила назначи официално Алекс Маклийш като мениджър на отбора, съобщи официалният сайт на клуба. По такъв начин, шотландският специалист, който по електронен път подаде в неделя оставка от мениджърския пост на Бирмингам, бързо попълни овакантеното от Жерар Улие място и през новия сезон ще води Астън Вила. Договорът на Маклийш ще бъде за три и половина години, като трансферната сума по него не се съобщава.
Последно, шотландският специалист бе начело на Бирмингам, с когото успя да спечели през февруари Купата на Лигата, което бе първи трофей за „сините" през последните 48 години, но само след три месеца, воденият от него тим изпадна от Висшата лига на Англия.
„За мен е чест да имам възможността да работя в клуб като Астън Вила. Желанието ми е да успея и ще дам цялата си енергия, за славата на отбора. Знам, че някои фенове изразиха загриженост относно моя избор и аз ги разбирам много добре. Ще се опитам да ги убедя, че аз съм подходящия човек, който може да ръководи отбора и ще дам всичко от себе си, за да постигнем успехи", заяви Маклийш за Sky Sports.
- Трансферът, който се забави с шест години
- Ювентус не се отказва от Емилиано Мартинес
- Официално обявените трансфери в Европа за 28 юли
- Астън Вила преговаря за Николас Джаксън, бъдещето му зависи от следващия ход на Челси
- Мартинес е изправен пред важно решение за бъдещето си
- Астън Вила взе Алехандро Гарначо под наем от Челси
- Барселона стиска палци за трансфера на Абде, може да прибере още 12 милиона евро
- Рома и Астън Вила в битка за Крисенсио Самървил, Уест Хем отказа оферта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]