Гуардиола: Трябва да спечелим в Европа, за да ни запомнят
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола вярва, че спечелването на Шампионската лига може да промени статута на града в историята на футбола.
"Трябва да спечелим в Европа, за да ни запомнят, но не мисля, че това е честно. Нямам чувството, че ще е така, ако не спечелим. Английската Висша лига също е важна. Но, разбира се, клубът отива на следващото ниво, когато спечели в Европа, спечели Шампионска лига.
Тогава можем да кажем, че сега се смятате за един от най-добрите отбори, както беше с Манчестър Юнайтед на Рой Кийн, Ливърпул в близкото минало“, заяви Гуардиола.
Манчестър Сити ще играе срещу Интер във финала на Шампионска лига 2022/2023 на 10 юни. Срещата ще се проведе на Олимпийския стадион в Истанбул, Турция.
- Пеп: Уеб, ела и обясни защо нямаше дузпа
- Пеп: Будьо-Глимт е изключително силен отбор, особено в Норвегия
- Ман Сити се справи с Уулвс за едно полувреме (видео)
- Пеп: Холанд не е длъжен да се извинява на никого
- Ман Юнайтед и Ман Сити следят халф на Уест Хем
- Гуардиола: Арсенал е най-добрият клуб в света в момента
- Ман Сити ще разбие Уулвс
- Всичките шест отбора от ВЛ си осигуриха място в плейофите на ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]