Челси възнамерява да купи дял в Страсбург
Челси е готов да започне изграждането на своята империя от свързани клубове със закупуването на дял в Страсбург.
Тод Боели и партньорите му са обмислили набор от инвестиционни възможности във Франция, Белгия, Португалия и Южна Америка и са влезли в контакт с Бордо, Лион, Сошо и Портимонензе от известно време.
The Guardian обаче може да потвърди, че първият сестрински клуб на Челси вероятно ще бъде Страсбург от френската Лига 1.
Преговорите напредват бързо, но крайната стойност на сделката ще зависи от това дали Страсбург ще избегне изпадане от Лига 1, където е с пет точки от опасната зона.
Първоначално собствениците на Челси искаха да купят Страсбург изцяло, но в крайна сметка решиха да се ограничат до дял, въпреки че размерът му все още не е известен.
В момента Страсбург има 11 акционери, като най-големият дял се държи от бившия играч на клуба Марк Келер, който е фаворит за следващия президент на Френската футболна федерация.
Създаването на широка мрежа от свързани клубове ще помогне на Челси да намери и развие най-добрите таланти от целия свят, въпреки промените на ФИФА по отношение на играчите под наем.
- Появиха се нови подробности около продажбата на Челси от Абрамович
- Астън Вила ще задържи Челси в Лондон
- Мареска: Продължаването на растежа е най-важното нещо
- Арисабалага: Трябва да се борим срещу силни отбори, ако искаме трофей
- Челси може да предложи 60 милиона за 17-годишен
- Ман Сити и Байерн се интересуват от талант на Челси
- Мареска: Клубът ще реши заслужавам ли нов договор
- Челси се върна до точка с Нюкасъл (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]