Обамеянг може да напусне Челси със свободен трансфер
Нападателят Пиер-Емерик Обамеянг може да напусне Челси със свободен трансфер през предстоящия трансферен прозорец, съобщава The Telegraph.
Според източника, лондончани възнамеряват да се отърват от нападателя възможно най-скоро, за да намалят разходите за заплати. Клубът обаче има опасения дали претендентите за подписа на Обамеянг ще се съгласят да платят за него. В тази връзка Челси може да прекрати договора с нападателя и да го освободи безплатно.
Обамеянг е заинтересувал Барселона, Атлетико Мадрид и Милан. Каталунският клуб е най-упорит на този етап. Старши треньорът на "блаугранас" Шави иска отново да работи с габонския нападател.
Маурисио Почетино, предполагаемият нов мениджър на Челси, не вижда 33-годишния нападател в отбора си. Аржентинският специалист възнамерява да даде шанс на Ромелу Лукаку.
Обамеянг записа 21 мача за лондончани този сезон във всички турнири, като отбеляза три гола и една асистенция.
Габонецът премина в Челси през лятото на 2022 г. срещу €12 млн. Договорът на нападателя с лондонския тим е валиден до края на юни 2024 г. Очакваната цена на играча според интернет портала Transfermarkt е 7 милиона евро.
- Челси напредва в преговорите за Дани Уелбек
- Челси готви подобрена оферта за Алекс Скот
- Шаби Алонсо: Морган Роджърс няма да има нужда от време за адаптация
- Режис Льо Бри сложи край на спекулациите около Гранит Джака
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]