Парите от продажбата на Челси все още не са стигнали до Украйна
Парите от продажбата на Челси от Роман Абрамович все още не са стигнали до Украйна, почти година след продажбата на лондонския клуб.
Припомняме, че през май миналата година Тод Боели и партньори придобиха Челси от Абрамович в сделка на стойност 4.25 милиарда паунда, включително ангажимент за инвестиране на 1.75 милиарда паунда в инфраструктурата на клуба.
Парите от продажбата на Челси отидоха в замразена банкова сметка в британска банка, като първоначално всички страни се съгласиха сумата да бъде изразходвана изцяло за хуманитарни цели в Украйна.
Сега обаче Bloomberg съобщава, че жертвите на руската агресия в Украйна все още остават без обещаната подкрепа.
Специално създаденият фонд все още не може да използва отпуснатите 2.34 млрд. паунда, тъй като британското правителство и Европейският съюз все още не са дали разрешение за това.
- Реал Мадрид започна действия по привличането на Енцо Фернандес
- Челси е готов да се раздели с Габриел Слонина
- Тод Боели навлиза в последната година от мандата си като президент на Челси
- Шаби Алонсо вече се запознава с Челси преди официалното си встъпване в длъжност
- Лиъм Делап иска да остане в Челси въпреки трудния първи сезон
- Глен Джонсън: Хулиан Алварес е идеалният нападател за Челси
- Почина легенда на Челси
- Ясно е защо Ман Сити не обявява Мареска
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]